České Meziříčí - Malšovice 1:0 (0:0)

České Meziříčí - Malšovice 1:0 (0:0). 88. Ježek z pen. (Havel Tomáš). ŽK: 0:1. ČK: 0:0. PK: 1:0. Diváků: 200
Rozhodčí: Nývlt, Bouz, Beránek
Delegát: Šolc
 

České Meziříčí: Frynta (7) - Kubíček (8), Havel Roman (9), Slánský (8), Slezák (N) (21. Rezek (7)) - Krajňák (9), Hlavsa (8), Tomášek Jan (7), Kupka (7) (78. Borecký (N)), Ježek (8) - Schejbal (6) (46. Baše (6) (83. Havel Tomáš (N)))

Malšovice: Hloušek – Kloubec, T. Franc, Tobiášek, Luňák (65. D. Krejčí) – Ninger, Groh (72. T. Krejčí), Horký, Libřický – Bartoš (23. P. Jareš), Lemon


David Horký, vedoucí mužstva ČM: Hodně důležité vítězství! Před utkáním se nám z důvodu trestu a nemoci rozpadla stoperská dvojice, čtyři hráči nastoupili do utkání navzdory zdravotním potížím a Jakub Rezek přijel kvůli zápasu na otočku ze školy v Ostravě. Na pozici stopera tak nastoupil asistent trenéra Roman Havel a svoji úlohu zvládl na výbornou! Od začátku se hrál hodně taktický fotbal, takřka stejný jako na podzim v Malšovicích.  Na obou stranách dominovaly obrany, zálohy se přetahovaly o každý balón a čekaly na chybu soupeře. Prakticky první velkou přílžitost jsme měli my, kdy minutu před koncem prvního poločasu míč poskakoval po brankové čáře ale nikdo ho nedokázal za ní dostat. Po změně stran hosté měli mírnou převahu a v 52. minutě trefili spojnici břevna a tyče. Čím více se blížil závěr zápasu, tím více oba týmy chtěly vstřelit rozhodující branku, ale zároveň nechtěly prohrát. V 75. minutě Ježek nedosáhl na zadní tyči na přihrávku Hlavsy. V 83. minutě se trenérovi povedlo střídání, kdy na hřiště poslal Tomáše Havla. Prvním dotykem z malého vápa ještě nastřelil brankářovy nohy, ale v 88. minutě se po faulu na něj kopala penalta, kterou Ondra Ježek proměnil a vystřelil nám tři body. Je fakt, že se s námi naši fanoušci na jaře nenudí.

 

David Franc, trenér Malšovic: „Když dostanete gól v 89. minutě z nesmyslné penalty, tak to zamrzí. Pan rozhodčí na lajně asi koukal na film Musíme si pomáhat. Faul to byl, ale asi metr před vápnem. I všichni domácí to říkali. Soupeř potřeboval body, tak je má. Takový je fotbal. Nechci tu však brečet. My jsme totiž měli tři čtyři velké příležitosti ke skórování. Na druhou stranu při vyložené šanci domácích nás nadvakrát zachránil Hloušek."