Výsledky z víkendu 3. a 4. září

 
STARŠÍ PŘÍPRAVKA: Turnaj v Albrechticích nad Orlicí v sobotu 3.9. od 9:00
Kostelec/Častolovice - České Meziříčí 4:2 (2:2). 
Albrechtice - České Meziříčí 5:10 (3:5).
Solnice - České Meziříčí 7:9 (2:2).

Fotky od Václava Janečka zde: https://eu.zonerama.com/VaclavJanecek/Album/8856387

V sobotu 3.9. jsme turnajem v Albrechticích zahájili novou sezónu 2022/2023. A musím za trenérský tým konstatovat, že nás kluci příjemně překvapili. V prvním zápase jsme sice podlehli týmu z Kostelce 2:4, ale jak uznal i soupeř, byli jsme fotbalovější. Kluci se snažili kombinovat, škoda neproměněných šancí v prvním poločase, výsledek mohl vypadat jinak. Druhý zápas proti domácím z Albrechtic jsme byli lepším týmem. Zvítězili jsme 10:5 a nebýt urostlé hráčky soupeře, která svými parametry a důraznou hrou předčila celý náš tým, výsledek mohl být jednoznačnější. V posledním zápase proti Solnici jsme si v prvním poločase vybrali slabší chvilku. Hra se nám nedařila, byli jsme málo důrazní v soubojích. Po domluvě  o poločasové přestávce a mírné změně ve střídání se nám opět začalo dařit a kluci nasazením a bojovností zápas otočili ve svůj prospěch v poměru 9:7. Tímto chceme všem klukům poděkovat za zdařilí vstup do sezóny a přejeme jim, aby v dalších zápasech předvedli stejně pohlednou hru, která je bude bavit a povede k dalším vítězstvím. Poznámka na konec, kluci zvládli i nový vítězný pokřik.
 
DOROST: České Meziříčí - Lázně Bělohrad/Miletín 2:2 (1:1). PK: 6:5. Branky ČM: 38. Šoun Michal, 65. Sekyra. ŽK: 0:1. Diváků: 30.
Rozhodčí: Urban Vladimír
České Meziříčí: Bouša Karel - Němeček, Sekyra, Štěpán, Šoun Michal, Rind Lukáš, Myšák, Mikušík, Jílek, Bouša Jan, Jahelka. Střídali: Coufal Marek, Dyršmíd, Bastl, Hlavsa Jan
Slezák Miroslav, trenér ČM: Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Škoda, že jsme z úvodního tlaku ve 2. poločase nedali branky. Velmi si cením rychlého vyrovnání na 2:2 ihned po rozehře. Pak už to byl zápas kdo dá gól vyhraje. To se nikomu nepovedlo a tak jsme si zakopali 8. sérií penalt. 
 
MUŽI A: České Meziříčí - Opočno 3:1 (1:1). 33. Rezek Jakub (Vejprava), 71. Plšek, 90+2. Tomášek Jakub (Fiala Daniel) - 37. Krištof Kristián. ŽK: 1:1 (64. Fiala Josef - 90. Krištof Kristián). ČK: 0:0. PK: 0:0. Diváků: 280.
Rozhodčí: Průcha Petr, Vlachý Michal, Slezák Miroslav (oddílový rozhodčí)
České Meziříčí: Frynta David - Havel Tomáš, Slánský, Roubal, Krajňák (60. Sekyra) - Rezek Tomáš, Vejprava (74. Tomášek Jan), Rezek Jakub, Fiala Josef (74. Tomášek Jakub) - Ježek (89. Fiala Daniel), Plšek
Opočno: Malý Martin - Hrudík Petr, Smola Adam, Polák Ondřej, Franc Jakub, Krištof Kristián, Žid Lukáš (32. Labik Milan), Přibyl Tomáš, Černý Hynek, Přibyl Ondřej (79. Jech Stanislav), Brožek Šimon
Horký David, vedoucí mužstva ČM: Derby je naše! Tak snad jsme to konečně zlomili, chudák kabina dopadla hůř než po postupu do A třídy :-) Utkání hrané od začátku ve vysokém tempu, před skvělou kulisou. Krásný první gól Kuby Rezka, bohužel Opočno ještě do poločasu srovnalo po chybě obrany. Druhý poločas jsme do Opočna bušili a na rozdíl od jarního utkání se nám podařilo gól z tlaku vstřelit. Byla znát odmakaná letní příprava, kondičně jsme hosty druhý poločas přejeli a střídající hráči také přinesli kvalitu do hry. Makáme dál borci!
Šnajdr Martin, trenér Opočna: Derby jsme nezvládli v druhém poločase. Domácí byli hladovější, my opět impotentní v ofenzívě. Jinak to chvílemi byla holomajzna plná nepřesností z obou stran. Meziříčí na rozdíl od nás využilo chyby, proto zaslouženě vyhrálo!
 
MLADŠÍ PŘÍPRAVKA: Turnaj v Javornici v neděli 4.9. od 9:00
Javornice - České Meziříčí 8:4 (6:1). Herzán Václav 3, Luňáková Aneta
Černíkovice červená - České Meziříčí 8:6 (5:5). 
Albrechtice - České Meziříčí 6:3 (3:1).
 
MLADŠÍ ŽÁCI: České Meziříčí - Vamberk/Rokytnice 8:16 (3:11). Branky ČM: Vostřel Lukáš 3, Gabčo Patrik 2, Bilanych Yulian, Jílek Jakub, Janeček Lukáš. Diváků: 50.
 
MUŽI B: České Meziříčí - Domašín 7:3 (5:0). 9., 29. a 90. Fiala Daniel, 17., 45. a 89. Tomášek Jakub, 38. Tomášek Petr - 55. a 58. Trudič Martin, 68. Michalík Jan. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Diváků: 113.
Rozhodčí: Knapek Jaroslav
České Meziříčí B: Podstata - Šlor (46. Myšák), Provazník, Havel Patrik, Holeček - Černý Aleš (46. Němeček (81. Dolejší)), Hlavsa Leoš, Tomášek Petr, Němeček (46. Vošvrda) - Tomášek Jakub, Fiala Daniel
Tomášek Petr, asistent trenéra ČM B: Konečně bylo áčko v sobotním derby s Opočnem kompletní, a tak jsme mohli nastoupit s hráči jeho širšího kádru a navíc s již uzdraveným Provazem. To byl hlavní důvod obrazu hry 1.poločasu, kdy jsme soupeře jasně přehrávali a po pěkných akcích stříleli i branky. Do kabin jsme mohli jít i s daleko vyšším skóre než 5:0. Ve 2. poločase jsme však nepochopitelně přestali hrát a nechali soupeře snížit až na 5:3. Posledních 20 minut to už byl z naší strany koncert zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Bylo až neskutečné, co všechno jsme neproměnili. Trenér napočítal až 12 tutovek jen za 2. poločas ! Naštěstí jsme v závěru naši nemohoucnost protrhli a dvěma góly upravili konečný stav na "pouhých" 7:3. I tak patří poděkování všem hráčům včetně lavičky za předvedený výkon, zejména pak za 1. poločas, který byl z naší strany zatím ten nejvydařenější v podzimní časti sezóny.